Czemu komornik jest przydatnym profesjonalistą?

Kategoria:

Opis

Dzisiejszy świat to epoka długów. Ludzie chcą egzystować ponad stan, a sytuacja zarobkowa w dużej grupy wypadkach wygląda nieciekawe. Samochód na kredyt to przyczyna do dumy, jakkolwiek stać nas na płacenie wysokich rat. Zastaw się, a postaw się. Nie wszystkich stać na telefon komórkowy za kilkaset złotych, jednakowoż za złotówkę nabywają wybitnie ochoczo. Jedynie, iż co miesiąc trzeba będzie opłacać abonament i nikt nas nie zrozumie jeśli stracimy pracę. Wracając chociażby do czasów powojennych. Kto myślał o mieszkaniach, samochodach na kredyt? Kto brał pożyczkę na święta, żeby były wypasione? Człowiek żył skromnie za tyle, ile zarobił.

Cieszył się, kiedy wystarczało od pierwszego do pierwszego. Wtedy nawet nie istniało dużo firm, jakie dziś proponują sprzedaż ratalną. Pełny ten kredytowy bum rozpoczął się pod koniec lat 90-tych XX wieku. Komórki, auta, oprzyrządowania RTV i AGD, banki proponujące dostępne kredyty, parabanki. Wszystko to pociągało ludzi.

Nie masz gotówki, nie szkodzi, oddasz następnie, przez parę a nawet kilkadziesiąt kolejnych lat. Kredyt fajnie, jakkolwiek nikt nie jest prorokiem, czy jasnowidzem. Nie przewidzi, czy jego sytuacja materialna niegdyś nie zmieni się diametralnie. Możemy stracić daleko zarobkową pracę, ciężko zachorować. Może wydarzyć się dużo krępujących wypadków, jakie uniemożliwią spłatę długów.

Dlatego, gdy profesjonalne usługi kredytowe wyrastały niczym grzyby po deszczu, intensyfikowała się również czarna lista dłużników. Tych uczciwych, którzy faktycznie zbankrutowali, strwonili pracę, zachorowali i tych niesprawiedliwych, jacy nie zamierzali oddać pieniędzy bankom oraz firmom. Zostawało pytanie: W jaki sposób wyegzekwować opłaty? Na pomysł stworzenia stanowiska windykatora wpadło w 1998 roku dwóch absolwentów prawa.

W popularyzującym się świecie kredytów potrzebni byli pracobiorcy windykacyjni. Pierwsza firma windykacyjna zatrudniała jedynie cztery osoby. Okazało się jednak, iż banki, firmy, telefonię komórkowe mają masę dłużników oraz nie wiedzą jak ściągnąć od nich należności – tu pomaga komornik sądowy. Windykatorów przybywało. W tej chwili dużo firm oraz banków ma własny dział windykacji.