Usługi finansowe

SKU: FIN061119A Kategoria:

Opis

Na co można spożytkować kredyt hipoteczny?

Kredyt pod hipotekę to produkt bankowy, który pozwala sfinansować zakup domu, mieszkania lub domku letniskowego. Powyższa definicja nie oddaje jednak wszystkich możliwości, jakie oferuje nam korzystny kredyt hipoteczny. Jak się okazuje, uzyskane w ten sposób pieniądze możemy spożytkować także na inne cele.

Jakie możliwości daje kredyt hipoteczny?

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że kredyt hipoteczny może być z powodzeniem spożytkowany np. na większy remont mieszkania lub domu. W wielu sytuacjach uzyskane środki możemy wykorzystać także na zakup garażu, miejsca parkingowego lub innej powierzchni użytkowej, która mieści się w definicji nieruchomości. Kredyt pod hipotekę jest popularnym sposobem na sfinansowanie budowy domu. Nieco inaczej jest natomiast w przypadku zakupu działki pod budowę. W tym przypadku, częściej wykorzystywany jest kredyt budowlany.

Jak uzyskać kredyt na określony cel?

Decydujący głos zawsze leży po stronie banku. To właśnie banki tworzą własne definicje kredytu hipotecznego i wymieniają w niej wszystkie cele, które można zrealizować przy pomocy uzyskanych środków. W praktyce, kredytobiorca zawsze uprzednio podaje dokładny cel, który chce sfinansować z pomocą pożyczonych pieniędzy. Jest to oczywiście warunek utworzenia zabezpieczenia i przyznania środków. Rozmawiając z konsultantem banku dowiemy się zatem, czy kredyt hipoteczny możemy przeznaczyć na dany cel, czy też potrzebujemy innego produktu bankowego.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Usługi finansowe”