5 PROSTYCH KROKÓW DO DOKŁADNEGO WYCZYSZCZENIA ODKURZACZA

Kategoria:

Opis

Odkurzacze potrzebują tyle samo miłości i troski, co każde inne urządzenie w Twoim domu. Jednym ze sposobów, aby działała prawidłowo i przez długi czas, jest utrzymanie jej w czystości. Aby uniknąć przedwczesnych uszkodzeń, które mogą prowadzić do konieczności naprawy odkurzacza, dbaj o swoje urządzenie, regularnie je czyszcząc.

Aby dowiedzieć się, jak dokładnie wyczyścić odkurzacz, zapoznaj się z 5 prostymi krokami, które sugeruje sprawdzony specjalista i ekspert od odkurzaczy. Możesz mu zaufać, ponieważ od lat zajmuje się tylko odkurzaczami.

KROK 1 – CZYSZCZENIE POJEMNIKA

Brud może gromadzić się w twoim pojemniku, nawet jeśli regularnie opróżniasz wnętrze. Jak pozbyć się tego brudu? Najpierw przede wszystkim upewnij się, że odkurzacz jest odłączony z prądu, przed wyjęciem pojemnika. Następnie umyj pojemnik mydłem i ciepłą wodą (zbyt gorąca woda może zniszczyć jego delikatne części). Później zostaw go, niech całkowicie wyschnie na powietrzu. Odłóż go z powrotem do odkurzacza i jesteś gotowy na kolejną rundę odkurzania!

KROK 2 – WYCZYŚĆ LUB WYMIEŃ FILTR

Masz tutaj dwie opcje – albo wyczyścić filtr, który już masz, albo go wymienić. Wybór opcji będzie determinowany przez producenta odkurzacza. Niektóre filtry z odkurzacza można czyścić i myć, a inne nie, ale zostanie to odnotowane w instrukcjach producenta, dlatego zacznij ten krok od dokładnego sprawdzenia instrukcji obsługi Twojego odkurzacza.

Dodatkowo warto wiedzieć, że filtry i tak często wymagają wymiany, ale nie martw się bo jest to naprawdę łatwym zadaniem do wykonania. Wszystko, co musisz zrobić, to zadzwonić do najbliższego specjalisty od odkurzacza, dowiedzieć się gdzie możesz kupić nowy filtr i to zrób.

Jeśli natomiast możesz umyć filtr, wykonaj poniższe czynności:

  • Wyjmij filtr i lekko uderz nim o powierzchnię, aby pozbyć się nagromadzonego kurzu
  • Opłucz filtr pod ciepłą wodą z kranu, unikając mydła lub środków czyszczących, ponieważ mogą one całkowicie zniszczyć filtr. Jeśli producent ma instrukcję, która mówi, że można bezpiecznie używać mydła lub środków czyszczących to, to zrób. Pamiętaj jednak, żeby zrobić to delikatnie i tylko wtedy, gdy producent zamieści taką informacje w instrukcji.
  • Następnie odłóż filtr, niech całkowicie wyschnie (najlepiej na całą noc).
  • Włóż filtr z powrotem do odkurzacza i razem ze swoim odkurzaczem jesteście gotowi do ponownego użycia.

CZYSZCZENIE FILTRA HEPA

Jeśli twój filtr HEPA nie jest oznaczony jako „zmywalny”, nie należy go czyścić! Filtr HEPA jest wykonany z ciasno tkanych włókien i jest przeznaczony do czyszczenia 99%+ mikroskopijnych cząstek. Pranie tych specjalnych filtrów może mieć wpływ na stan tych włókien. W razie potrzeby zalecamy zainwestowanie w nowy filtr HEPA ze specjalistycznego sklepu z odkurzaczami .

KROK 3 – OCZYSZCZANIE PŁYTY BAZOWEJ

Podstawowa płyta jest częścią odkurzacza, która obejmuje silnik głowicy i szczotkę mieszającą. Bardzo ważne jest, aby się oczyścić, ponieważ często tam utkną zanieczyszczenia i włosy, zatykając odkurzacz. Jak czyścić płytę? Zdejmij płytę podstawy z odkurzacza, aby móc wyczyścić szczotkę mieszadła. Odetnij wszystkie włosy, które przywarły do ​​pędzla, uważając, aby nie przeciąć włosia pędzla. Zdejmij boczną nasadkę z wałka, aby upewnić się, że włosy utknęły w łożysku. Następnie użyj szczoteczki do fug lub czegoś podobnego do starej szczoteczki do zębów, aby usunąć zanieczyszczenia z pręta, w którym znajduje się szczotka. Weź ściereczkę z mikrofibry do wytarcia płyty podstawy.

KROK 4 – OCZYŚĆ WĄŻ

Niektóre odkurzacze mają dołączony wąż i jest to element, który wymaga dokładnego czyszczenia przynajmniej co kilka miesięcy. Jakie kroki należy podjąć, aby oczyścić wąż? Dla węży nieelektrycznych:

  • Odłącz odkurzacz i wąż od siebie.
  • Przepuść gorącą wodę przez wąż, aby wypłukać luźne zanieczyszczenia
  • Przygotuj ½ szklanki sody oczyszczonej i 2 szklanki białego octu. Wlej sodę oczyszczoną do jednego końca węża, a następnie potrząśnij nim, aby przykryć wnętrze. Następnie wlej ocet do węża. Będzie musować. Poczekaj, aż musowanie ustanie.
  • Po zakończeniu musowania węża spłucz go gorącą wodą.
  • Zawieś, żeby całkowicie wąż wysechł.
  • Umieść wąż z powrotem w odkurzaczu, aby następnym razem był czystszy

W przypadku węży elektrycznych możesz wykonać te same kroki, ale musisz upewnić się, że woda nie dostanie się na styki przewodów, co może spowodować trwałe uszkodzenie węża

KROK 5 – UMYJ ZEWNĘTRZNĄ CZĘŚĆ ODKURZACZA

Czy chcesz, aby Twój odkurzacz wyglądał wyjątkowo czysto? Wytrzyj z zewnątrz ściereczką z mikrofibry, aby była lśniąca podczas następnego manewrowania nim w domu.

Chcesz dodatkową małą wskazówkę?

Przeczytaj instrukcję obsługi, aby upewnić się, że Twój odkurzacz zapewnia najlepsze możliwe głębokie czyszczenie, ponieważ każdy odkurzacz jest inny. Jeśli kiedykolwiek nie masz pewności, zawsze możesz poprosić specjalistę od odkurzacza o poradę, jak najlepiej wyczyścić to małe urządzenie domowe. W niektórych przypadkach odkurzacz może wymagać więcej niż dokładnego czyszczenia, może wymagać naprawy, która wymaga profesjonalnej naprawy odkurzacza. Zobacz na stronie https://www.pless.pl/wiadomosci/69986-jaki-odkurzacz-bezprzewodowy-wybrac-czy-warto-kupic-ergorapido-eer7allrgy.