Jakie technologie są obecnie dostępne w zakresie automatyki do bram

Kategoria:

Opis

Jeżeli ktoś się będzie decydował na wykonanie ogrodzenia wokół swojego domu, to pomyśli też przeważnie o jakiejś bramie. Obecnie najczęściej wybierane są dwa ich rodzaje, czyli przesuwne i rozwierne. Każde takie rozwiązanie posiada swoje zalety i wady, nad którymi należy się zastanowić zanim się podejmie decyzję. Dość istotną rzeczą przy takiej analizie będzie też to, czy planuje się zamontować jakiś napęd, czy jednak będzie się z niego rezygnować. Automatyka do bram zaczyna obecnie być normą, dlatego że daje sporo korzyści dla właściciela.

Trzeba się jednak liczyć z potrzebą zapłacenia większej kwoty, co ma związek z tym, że niezbędne będzie zainstalowanie całego układu napędowego. Jeśli chodzi o bramy uchylne tego typu rozwiązanie konieczne nie będzie, lecz jeżeli ktoś decydował się będzie na przesuwną bramę, to przy niej otwierający mechanizm może się bardzo przydać. Sporo bram konstruowanych jest jednak tak, że w razie potrzeby nie będzie problemu z późniejszym montażem, więc też nie będzie problemu żeby po jakimś czasie ewentualnie zastanowić się nad założeniem. Standardowy mechanizm otwierający i zamykający bramę składa się z paru elementów. Przede wszystkim potrzebny będzie jakiś układ wykonawczy, najczęściej w formie siłownika lub silnika. Taki układ będzie połączony z pomocniczymi elementami, typu koła zębate, przekładnie, ale też wysięgniki czy szyny jezdne. Te wszystkie elementy dobrane powinny zostać w taki sposób, aby zapewniały płynność pracy, a równocześnie posiadały odpowiednią wytrzymałość.

Ważne są także parametry siłownika, w szczególności moc, gdyż to ona decydować będzie o płynności działania. Kolejną ważną częścią układu jest sterowanie. Składa się ono z dwóch elementów, to znaczy centralki elektronicznej oraz pilota lub klawiatury. Po przyciśnięciu klawisza na pilocie centralka sterująca wyśle odpowiednie sygnały do siłownika, który otwiera lub zamyka bramę. Dużą rolę odgrywają też dodatkowe akcesoria, na przykład takie ja czujniki podczerwieni, dodatkowe akumulatory czy światła.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY