Czar zdjęć – akcesoria do sesji zdjęciowych

Kategoria:

Opis

Robienie zdjęć zdecydowanie zdemokratyzowało się. Dawniej, a nie było to bardzo dawno temu, robienie zdjęć było sztuką, która wymagała pewnej, fundamentalnej choćby wiedzy. Znacznie bardziej zaawansowani byli w stanie nawet w pojedynkę przeprowadzić cały proces wywołania i dalszej obróbki zdjęć aż do finalnej odbitki. Do wykorzystania były aparaty fotograficzne analogowe, jakie obraz zapisywały na taśmie światłoczułej.

W zasadzie były one dosyć łatwe w obsłudze, oczywiście te najbardziej popularne modele. Aparaty fotograficzne miały ledwo kilka dyspozycji ustawienia przesłony, czasu i czułości dla kompletnego filmu. Lecz trzeba było mieć wiedzę, niezależną od wyposażenia, na temat operowania światłem, na temat budowy przesłony i temu analogiczne akcesoria, jak baby photoshoot props. Klisza światłoczuła miała okrojoną ilość klatek, była drogocenna, podobnie jak i obróbka. Tak w takim razie i nauka na błędach była droga. Zwłaszcza, że o skutkach można było się przekonać z opóźnieniem. Wszystko to dla użytkowników współczesnych aparatów cyfrowych brzmi już nieco nieprawdopodobnie. Lecz aparaty fotograficzne właściwie stanowiły pewne wyzwanie. Nie wystarczyło wycelować i nacisnąć przycisk. Fotografia była miarodajną zręcznością, wymagała opanowania przynajmniej fundamentów rzemiosła.

Tylko czasami osiągała rangę sztuki. Można za tymi czasami tęsknić – głównie wówczas, gdy ktoś ujawnia nam tysięczne zdjęcie z wakacji na komputerze. Nie ulega wątpliwości, że fotografia analogowa wymagała okiełznania rzemiosła choćby w śladowym stopniu. Cyfrowe aparaty fotograficzne, w jakich większość parametrów może być skonfigurowana automatycznie sprawiło, że zdjęcia może robić każdy. Jest istotna grupa użytkowników, którzy pozyskują bardzo skomplikowane aparaty z wieloma możliwościami ustawień a potem robią zdjęcia w trybie auto. Inaczej nie korzystają z większości funkcji dostępnych w aparacie, za jakie jednak już zapłacili. Jednakże, żeby z nich w pełni skorzystać trzeba przeczytać instrukcję i poświęcić trochę czasu na próby. Cyfrowe aparaty fotograficzne mają na ogół bardzo pokojową, intuicyjną obsługę.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Czar zdjęć – akcesoria do sesji zdjęciowych”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *