Dodatki i środki do pielęgnacji sierści czworonoga

Kategoria:

Opis

Kąpiel psa jest jednym z niezbędnych szczegółów jego codziennej pielęgnacji. Rzecz jasna częstotliwość kąpania zależy od rasy pieska, od faktu, jaką znamionuje się on szatą, oraz jakiej długości ma sierść. Jeśli kąpiemy czworonoga musimy także pamiętać o tym, aby w tym celu stosować tylko kosmetyki, jakie są przeznaczone dla pielęgnacji psa, albowiem zwierzęta mają całkowicie inną fizjologię aniżeli człowiek.

W dzisiejszych czasach na rynku kosmetycznym mamy do wyboru niezmiernie szeroki oraz bogaty wybór szamponów, jakie przeznaczone są dla pielęgnacji psów. Dzieje się tak, wobec tego, iż szampony dla psów wytwarzane są zarówno w kraju, jak importowane. Dziś dużo doskonałych firm produkuje szampony dla psów, dlatego także w wielu wypadkach, głównie, gdy są one wygodne są także niezwykle drogie – wypróbuj propozycję na sklep dla psa online.

Naturalnie, szampony dla psów wolno kupić również bardziej ekonomiczne oraz wówczas jest to wydatek około trzydziestu złotych. Ważny jest jednak fakt, aby szampon dla psa oprócz detergentów myjących zawierał w swoim składzie również składniki o charakterze pielęgnującym. Współcześnie do wyboru mamy szampony dla psów z domieszką olejków, takich jak na przykład: olejek migdałowy, kokosowy, czy również olejek z drzewa herbacianego. Oprócz tego warto też dopasować szampon do rodzaju sierści, skutkiem tego jeżeli mamy na przykład psa z szorstką sierścią, warto wybrać szampony, jakie nie zmiękczają sierści.

Do tego dla psów z dłuższą sierścią należałoby zakupić odżywki, jakie zapobiegają plątaniu się włosów, a tym samym sprawiają, iż daje się łatwo rozczesać. Kiedy już mamy dobre wyposażenie służące do kąpieli czworonoga, w owym czasie jesteśmy w stanie kąpać go nawet, co tydzień? W pierwszej kolejności w wannie należy rozłożyć matę antypoślizgową, żeby pies nie ślizgał się po niej, oraz przygotować ręczniki do jego osuszenia. Cała kąpiel przebiega w dwóch fazach. W pierwszej fazie zmywamy z sierści piasek, brud oraz tłuszcz, zaś druga faza połączona jest z wykonywaniem masażu, w trakcie którego sierść zostaje niezwykle głęboko oczyszczona. W chwili, kiedy spłukujemy z psiej sierści szampon pamiętajmy, aby nie zalać czworonogowi uszu oraz nosa.