Czy zamiana skrzyni biegów jest ciężka?

Kategoria:

Opis

Budowa skrzyni biegów jest dość skomplikowana. W jej obudowie możemy odszukać trzy wały: sprzęgłowy, newralgiczny oraz pośredni. Moc silnika jest przekazywana na wałek sprzęgłowy, który przekazuję ją za pośrednictwem kół zębatych na wał okrężny. Na wale okólnym oraz głównym znajdują się następne koła zębate, pasujące za zmianę biegów. Pełny układ ma obowiązek posiadać profesjonalne smarowanie. Stosuje się do tego odpowiedni olej przekładniowy. W starszych skrzyniach w wielu przypadkach wolno było się spotkać z przełożeniem bezpośrednim. Będzie to wałek sprzęgłowy łączny z wałkiem głównym. Między nimi nie zachodzi żadna zmiana prędkości pracy układu.

Dużo osób zastanawia się też, czym jest nadbieg. Jest to mechanizm, który powoduje, że prędkość wałka głównego jest pokaźniejsza aniżeli sprzęgłowego. Zdarzają się skrzynie, gdzie następuje więcej aniżeli jeden nadbieg. Są one wybitnie pożyteczne w samochodach, bo gwarantują długodystansową jazdę bez zmiany biegu oraz zminimalizowanie spalania samochodu – zobacz to na https://skrzyniezajac.pl. Ze względu na swoją budowę cały mechanizm waży około 40 kg. Większa część posiadaczy samochodów osobowych po uszkodzeniu silnika bądź skrzyni biegów uważa, że pojazd nadaję się jedynie na złom. Nie musimy zapominać, że w dzisiejszych czasach oba te części są cząstkami, jakie możemy zmienić w niemal dowolnym warsztacie samochodowym. Jeśli zdecydujemy się na osobistą wymianę skrzyni, musimy zwrócić uwagę na kilka wybitnie istotnych szczegółów.

Po pierwsze, gdzie taką skrzynię wypada kupić. Jeśli posiadamy starszy samochód, nie będzie dla nas rentowne kupno odkrywczej skrzyni, bo jej cena ma okazję niedużo się różnić od całego samochodu. W wielu przypadkach wobec tego warto rozejrzeć się po okolicznych szrotach, innymi słowy sklepach z używanymi częściami samochodowymi. Przed wymianą musimy się zabezpieczyć w pokaźną ilość różnych kluczy nasadowych oraz oczkowych. Konieczny także może okazać się kanał. W niektórych wozach zamiana skrzyni biegów bez kanału nie jest możliwa. Na wymianę musimy poświęcić około dwóch dni. Jeżeli posiadamy umiejętności równe doświadczonemu mechanikowi, czas ten będzie krótszy.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Czy zamiana skrzyni biegów jest ciężka?”