Odessy – perła ukraińskiego wybrzeża

Kategoria:

Opis

Dla wielu z nas wyjazd na południe, nad ciepłe morze jest spełnieniem marzeń. Dla większości z nas takie plany kojarzą się raczej z podróżą do Egiptu, Grecji czy Chorwacji. Warto jednak rozważyć wyjazd do mniej znanego miejsca, czyli na przykład na… Ukrainę, a konkretnie do Odessy.

Mało znany kurort nad Morzem Czarnym

Większości z nas Odessa nie kojarzy się z nadmorskim wypoczynkiem, co jest dużym błędem. Opisywana miejscowość jest bowiem jednym z najbardziej znanych kurortów nadmorskich Ukrainy. Miasto jest położone nad brzegiem Morza Czarnego i już za czasów Caratu Rosyjskiego uchodziło za jedno z najbardziej modnych kąpielisk. Tutejszy klimat sprzyja nadmorskiemu wypoczynkowi. Lata są tutaj długie i ciepłe, aczkolwiek nie za gorące, a zimy łagodne. Te właściwości sprawiają, że Odessa przyciąga kuracjuszy przez cały rok.

Co warto zobaczyć w Odessie?

Jednak wyjazd do Odessy nie musi być podyktowany wyłącznie chęcią wyjechania nad ciepłe morze. Miasto obfituje także w piękne zabytki i malownicze zakątki, sprzyjające długim spacerom po miejskich uliczkach. Stare Miasto kurortu zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znajdziemy w nim nie tylko piękne kamienice i okazałe świątynie, ale także monumentalne pałace wznoszone przez najbogatszych ludzi Caratu Rosyjskiego w XIX i na początku XX wieku. Dzięki temu miejscowość nabrała niepowtarzalnego charakteru – chodzący po odeskich ulicach turyści nie odczują jej wielkomiejskiego charakteru. Pamiętajmy zarazem, że w tym mieście mieszka ponad milion osób! Jednym z najważniejszych miejsc, jakie powinien zobaczyć turysta, są tzw. Schody Potiomkinowskie, które zostały unieśmiertelnione za pośrednictwem filmu “Pancernik Potiomkin”. To właśnie na nich nakręcono najbardziej znaną scenę obrazu, która do dziś jest uważana za jedną z najważniejszych sekwencji w historii kina. Jest to zatem punkt obowiązkowy dla miłośników kinematografii.

Jedź do Odessy

Wycieczki do Odessy są świetną opcją dla osób chcących spędzić urlop w interesującym miejscu. Znakomite położenie połączone z interesującą historią sprawiają, że przyjazd tutaj będzie niezwykle interesującym doświadczeniem!

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Odessy – perła ukraińskiego wybrzeża”