Jak wybrać doktora prowadzącego ciążę?

Kategoria:

Opis

Na początku ciąży trzeba udać się do doktora, od pierwszych dni ważna jest stała kontrola oraz opieka ginekologa, albowiem korzystna kondycja matki wpływa na zdrowie naszego jeszcze nienarodzonego dziecka. Lekarz ginekolog będzie się nami opiekował od pierwszego do dziewiątego miesiąca ciąży, jeżeli wszystko będzie następowało odpowiednio. Natomiast jeżeli pojawiłyby się jakieś komplikacje, w wielu przypadkach pozostajemy pod opieką ginekologa, położnika w szpitalu lub klinice, do jakiej trafmy. Wybór doktora ginekologa powinien być rozważny i przemyślany, bardzo ważne jest zapisanie się do lekarza odnajdującego się w pobliżu naszego punkty zamieszkania.

Ważne jest to przede wszystkim skutkiem tego, że w późniejszym okresie, kiedy już trudniej nam się poruszać, musimy bardziej na siebie uważać, wizyty u lekarza są częstsze, w takim razie dalsze dojeżdżanie staje się dokuczliwe – usg ciąży 3D Poznań. Już podczas pierwszej wizyty doktor powinien zapisać kobiecie podstawowe oraz niezbędne do prawidłowego rozwoju płodu witaminy. Pierwszym z zapisanych lekarstw już przed ciążą powinien być kwas foliowy, jaki chroni dziecko przed powstawaniem poważnych wad. Od pierwszego go dwudziestego tygodnia do ginekologa chodzi się co miesiąc, później co trzy tygodnie, a na 6 tyg. przed porodem co tydzień. Wypada pilnować kontrolnych badań zlecanych przez lekarza prowadzącego oraz wykonywać je regularnie.

Co miesiąc egzekwuje się morfologię krwi, oraz raz w miesiącu zrobić kontrolną analizę moczu. W czasie 24-26 tygodnia ciąży doktor powinien skierować kobietę w ciąży na badanie sprawdzające poziom glukozy we krwi. Badanie to bazuje na pobraniu krwi po wypiciu szklanki wody z rozpuszczona glikozą. Pomaga ono w stwierdzeniu czy nie grozi kobiecie cukrzyca ciążowa, jaka wymaga od kobiety przyjmowania wielu leków i zmiany diety. Na domiar tego około trzech, czterech razy w ciąży wykonywane jest badanie USG, około 12 tygod

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Jak wybrać doktora prowadzącego ciążę?”