Lekarz będzie nadzorował opiekę nad pacjentem podczas pobytu w szpitalu

Kategoria:

Opis

LekarzeLekarz będzie nadzorował opiekę nad pacjentem podczas pobytu w szpitalu, ściśle współpracując z innymi opiekunami. Lekarz może być pediatrą ogólnym lub rodzinnym, który zajmuje się wieloma rodzajami problemów medycznych występujących u dzieci i nastolatków.

Może to być również specjalista z dodatkowym przeszkoleniem w zakresie konkretnych problemów, takich jak problemy z sercem lub nerkami. Rodzaj lekarza zależy od powodu, dla którego pacjent przebywa w szpitalu.

Oto kilka przykładów personelu medycznego lub specjalistów, z którymi możesz się spotkać:

Anestezjolog: Anestezjolog lub certyfikowany zarejestrowany anestezjolog pielęgniarski (CRNA) podaje leki tuż przed operacją, aby utrzymać pacjenta w stanie uśpienia podczas zabiegu. Anestezjolog jest obecny podczas operacji, aby czuwać nad pacjentem i upewnić się, że nie odczuwa on bólu.

Chirurg: Chirurg to osoba, która operuje pacjenta w przypadku zabiegu chirurgicznego.Specjaliści: Niektórzy lekarze są ekspertami w określonych dziedzinach, takich jak kardiologia (serce i układ krążenia), pulmonologia (płuca) lub onkologia (leczenie raka).

Specjalista ds. życia dziecka: Specjalista ds. życia dziecka jest przeszkolony do rozmawiania z dziećmi i nastolatkami na temat procedur medycznych i innych części pobytu w szpitalu. Pociesza pacjentów, jeśli są zdenerwowani z jakiegoś powodu lub potrzebują dodatkowego wsparcia, a także organizuje “czas zabawy” dla dzieci i nastolatków przebywających w szpitalu, aby mogli się spotkać i spędzić razem czas.

Student medycyny, stażysta lub rezydent:

Są to lekarze stażyści lub lekarze, którzy uczą się specjalizacji, takiej jak pediatria lub chirurgia.Zespół kroplówkowy i flebotomistki: Wiele szpitali posiada zespół kroplówkowy, który zajmuje się zakładaniem kroplówek (kroplówka to mała, podobna do słomki rurka, którą umieszcza się w żyle pod skórą, aby bezpośrednio podawać komuś płyny lub leki), lub flebotomistki, które pobierają krew potrzebną do badań.

Niektórzy specjaliści nie są lekarzami, ale są przeszkoleni w konkretnych dziedzinach opieki zdrowotnej. Na przykład terapeuta oddechowy pomaga nastolatkom, którzy mają problemy z oddychaniem, poprzez podawanie leków oddechowych lub dostarczanie tlenu.

Jeśli podczas pobytu w szpitalu będziesz musiał stosować specjalną dietę, dietetyk zaplanuje zbilansowane posiłki, aby zaspokoić Twoje potrzeby żywieniowe. Fizykoterapeuta może pomóc Ci poruszać stawami i mięśniami oraz nabrać sił po operacji lub wypadku.

Jakie badania medyczne mogę mieć wykonane?Wiele badań medycznych, które zostaną przeprowadzone w szpitalu, jest mniej bolesnych niż 10-pytaniowy quiz.Jeśli pielęgniarka poprosi cię o zrobienie siusiu do kubeczka, nie bądź zaskoczony – twój mocz może zostać zbadany na obecność bakterii, białka, cukru i innych rzeczy, o których prawdopodobnie nigdy wcześniej nie myślałeś.

Może zostać pobrana od Ciebie krew, aby technicy laboratoryjni mogli ją zbadać i ocenić, czy występują jakieś problemy. W zależności od przyczyny pobytu w szpitalu mogą zostać pobrane i zbadane inne próbki.Do tworzenia obrazów ciała wykorzystuje się kilka testów. Jednym z popularnych rodzajów badań obrazowych jest badanie rentgenowskie. Promieniowanie rentgenowskie wykorzystuje niewielkie ilości promieniowania do penetracji ciała i tworzenia obrazów kości i narządów na kliszy.

Inne powszechne badania obrazowe obejmują:

Tomografia komputerowa (CT lub CAT) skanowania: To wykorzystuje specjalne promienie rentgenowskie i wzmocnienie komputerowe, aby stworzyć bardziej szczegółowy 3-D-jak obraz części ciała, zwłaszcza narządów wewnętrznych. Więcej na stronie internetowej http://blog.dnevnik.hr/anksioznost123/2009/01/1625908419/linkovi-bolnice-ustanove-udruge-centri-portali.html

Ultradźwięki: Badanie ultrasonograficzne wykorzystuje fale dźwiękowe do tworzenia obrazów narządów wewnętrznych, takich jak nerki lub wątroba. Badanie ultrasonograficzne pozwala na wykrycie płynu w jamie brzusznej i jest powszechnie stosowane do monitorowania wzrostu nienarodzonego dziecka w czasie ciąży.

Echokardiogram: To specjalne badanie ultrasonograficzne wykorzystuje fale dźwiękowe do szczegółowego badania serca.Obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI): MRI wykorzystuje magnesy i fale radiowe do uzyskania niezwykle wyraźnych, szczegółowych obrazów organów ciała, w tym mózgu. Rezonans magnetyczny jest często wykorzystywany do diagnozowania urazów sportowych, zwłaszcza tych dotyczących mięśni i więzadeł (twardej tkanki łączącej kości).

Perspektywy

Niektórzy nastolatkowie z poważnymi chorobami lub urazami mogą być zmuszeni do pozostania w szpitalu przez tygodnie, miesiące, a nawet dłużej. Oznacza to, że życie szkolne danej osoby, jej relacje z przyjaciółmi i zajęcia pozalekcyjne mogą zostać przerwane, aby mogła ona otrzymać rozległe leczenie. Ale te przerwy nie oznaczają, że twoje życie musi być wstrzymane.

Wiele szpitali, zwłaszcza tych, w których leczone są tylko dzieci i nastolatki, prowadzi zajęcia dostępne dla pacjentów. Dzięki tym szpitalnym szkołom, możesz otrzymać punkty akademickie za swoją obecność i osiągnięcia. Nadal będziesz mieć zadania domowe, ale szkoła często zapewnia nauczycieli, korepetytorów, dostęp do komputera i inne narzędzia potrzebne do ukończenia nauki. Ponadto program szkolny w szpitalu często pomoże Ci w powrocie do szkoły, kiedy lekarz stwierdzi, że możesz do niej wrócić.

Pomimo wsparcia ze strony rodziny i lekarzy, możesz nadal czuć się smutny i samotny. Nastolatki, które spędzają dużo czasu w szpitalu, mają wiele na głowie, więc ich frustracja, zdenerwowanie, a nawet złość są całkowicie zrozumiałe.

Jedną z najtrudniejszych rzeczy związanych z pobytem w szpitalu jest brak możliwości uczestniczenia w zajęciach towarzyskich z przyjaciółmi. Chociaż osoby, które długo przebywają w szpitalu, mogą pozostawać w kontakcie z przyjaciółmi przez telefon, media społecznościowe i pocztę elektroniczną, czasami to po prostu nie to samo.

Oto kilka strategii radzenia sobie z tym problemem:

Zorganizuj imprezę u siebie. Twoi przyjaciele mogą nie rozumieć, że chcesz, aby odwiedzili Cię w szpitalu. Po konsultacji z pielęgniarką, zaproś ich do siebie, aby pograli w karty, obejrzeli filmy lub po prostu spędzili ze sobą czas. Może nawet przyniosą pizzę (jeśli lekarz lub pielęgniarka uznają, że możesz ją zjeść!).

Poznaj nowych przyjaciół. Poproś swojego specjalistę ds. życia dzieci o nazwy bezpiecznych internetowych tablic ogłoszeń, czatów i serwisów społecznościowych dla nastolatków z Twoim stanem zdrowia.

  • Wypróbuj pokój dla nastolatków. W wielu szpitalach pediatrycznych są specjalne pokoje lub poczekalnie przeznaczone tylko dla nastolatków. Pokoje nastolatków są często zaopatrzone w czasopisma, gry wideo, przybory plastyczne i muzykę.
  • Znajdź swoje zajęcie. Niezależnie od tego, czy jest to rysowanie, prowadzenie dziennika, tworzenie muzyki, czy rozmowa, każdy potrzebuje sposobu na rozładowanie stresu. Znajdź swój własny sposób na odstresowanie się i rób to codziennie.