Na czym polega specjalistyczne badanie dopplerowskie?

SKU: ZD0001B Kategoria:

Opis

Jest to rodzaj badania ultrasonograficznego stosowanego w diagnostyce oraz leczeniu schorzeń układu krążenia. Nowoczesna aparatura bada częstotliwość fal dźwiękowych odbijanych przez krwinki poruszające się w naczyniach krwionośnych. Uzyskane wyniki pozwalają ocenić drożność naczyń, a także wychwycić wszelkie niepokojące nieprawidłowości wymagające podjęcia należnych kroków.

Pacjent nie musi się specjalnie przygotowywać na przeprowadzenie tego badania. Jest ono wykonywane od ręki w przeciągu kilkunastu minut. Warto zaznaczyć, że USG Doppler Poznań jest badaniem całkowicie bezbolesnym i nieinwazyjnym. Wyniki są dostępne natychmiast, dzięki czemu, lekarz od razu może zalecić właściwe metody leczenia.

Badanie dopplerowskie jest bardzo wszechstronne i wykorzystywane w leczeniu cukrzycy, nadciśnienia, objawów neurologicznych, stanów pourazowych, a także w przypadku urazów lub żylaków kończyn dolnych. To niezwykle cenna metoda profilaktyczna, która efektywnie przyczynia się do ratowania ludzkiego życia.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Na czym polega specjalistyczne badanie dopplerowskie?”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *