Poprawa ubytków w jamie ustnej – jakie sposoby poprawy są obecnie do dyspozycji

Kategoria:

Opis

Aktorzy w produkcjach filmowych prezentują nienaganne uzębienie, prościutkie i śnieżnobiałe. Lecz w rzeczywistości niewielu ludzi pochwalić się może takimi zębami, nawet jeśli są one naprawdę zadbane. Papierosy czy kawa mogą spowodować najróżniejsze zmiany kolorów, a jakieś zaniedbania w pozbywaniu się ubytków nawet ich utratę.

Ale nowoczesna technika stomatologiczna oferuje bardzo duże możliwości w zakresie poprawy stanu swoich zębów. Rzecz jasna bardzo ważne jest niedopuszczenie do tego, aby coś poważniejszego stało się z zębami, dlatego tak istotna jest profilaktyka.

Przy przeglądzie stomatolog Radzymin powinien skontrolować dokładnie ogólny stan wszystkich zębów i jeżeli trafi na jakieś ubytki, to zacząć leczenie. Małe ubytki można wyleczyć podczas jednej wizyty i w zasadzie bezboleśnie, dlatego jest to dużo lepsza opcja niż czekanie, aż wypadnie pół zęba. Ale pojawiają się przypadki, gdy trzeba jednak wyrwać jakiegoś zęba, i zostaje potem puste miejsce w szczęce. Tu zadanie do wykonania dostanie protetyk Radzymin.

Może on zaproponować różne metody leczenia, sporą popularnością cieszą się chociażby korony, protezy i mosty. Warte rozważenia są także implanty Radzymin. Wprawdzie ich koszt nie jest najniższy, lecz w rezultacie otrzymuje się ząb wyglądający tak jak naturalny, i bardzo mocno umocowany. Takie zęby osadzane zostają na kołkach tytanowych wkręconych w kości w szczęce, przez co mają większą wytrzymałość, niż naturalne uzębienie. Nie będzie także żadnego problemu aby dać sobie radę ze skrzywieniami, jakie również są dość powszechne. Korygowaniem takich skrzywień będzie się zajmował ortodonta Radzymin – specjalista ten nie zakłada plomb i nie rwie zębów, ale koryguje ich ustawienie. Wykorzystuje się do tego celu rozmaite stałe i ruchome aparaty. Są one wykonywane dla każdego pacjenta indywidualnie, i dzięki odpowiedniej ich regulacji da się ustawiać poszczególne zęby tam gdzie być powinny. Ortodontyczne leczenie nie jest krótkie, bo trwać nawet może kilkanaście miesięcy, lecz po skończeniu zęby będą tam gdzie powinny.