Jak wzmocnić nasze rzęsy?

Kategoria:

Opis

W historii piękna rzęsy nigdy nie odgrywały tak wiodącej roli jak dzisiaj. Te szczęśliwe kobiety, które urodziły się z grubymi długimi rzęsami, nie wiedzą, jak trudno jest dotrzeć do nich reszcie zwykłych śmiertelników.

Wszyscy ludzie rodzą się z pewną ilością rzęs, która nie zmniejsza się, ale nie rośnie z biegiem lat. Faktem jest, że każdego dnia tracimy 2-5 rzęs, których odrastanie zajmuje od 4 do 8 tygodni, a im bardziej cierpimy na nie, tym mniej prawdopodobne jest, że będą zdrowi.

Dowiedz się, jak możemy naturalnie wzmocnić nasze rzęsy, aby nadać im bardziej intensywny i uwodzicielski wygląd.

  1. Prawidłowe usuwanie makijażu odbywa się za pomocą specjalnych produktów i bardzo delikatnych ruchów: dotykaj powiek przez kilka sekund wacikiem zwilżonym zmywaczem do makijażu, aż tusz do rzęs zmięknie, a następnie usuń delikatnymi ruchami w dół. Krem oczyszczający z łagodnymi środkami czyszczącymi i wysoką kompatybilnością z oczami pomaga łatwo, skutecznie i bez podrażnień usunąć tusz do rzęs.
  2. Podstawowa zasada wymaga “dokuczania” rzęsom tak mało, jak to możliwe. Oznacza to, że musisz ograniczyć użycie nożyczek do minimum, nawet jeśli jesteś “uzależniony” od skręconych, lalkowych rzęs, które Ci oferują. W każdym razie regularnie czyść nożyczki, aby uniknąć gromadzenia się bakterii.
  3. Olej rycynowy jest bezzapachowym olejem roślinnym, idealnym do włosów zniszczonych i łamliwych, który dba również o zdrowie skóry głowy i zmniejsza wypadanie, dzięki czemu jest odpowiednio stosowany na rzęsach jako środek wzmacniający i regenerujący. Jak możesz go użyć? nałóż kilka kropli na wacik i nałóż na rzęsy tuż przed snem. czytaj dalej
  4. Oliwa z oliwek może być również “cudowna” ze względu na silne działanie nawilżające zawartych w niej kwasów tłuszczowych. Lekko podgrzej niewielką ilość w dzbanku do kawy i za pomocą pędzla lub pędzla nałóż ją na rzęsy po usunięciu makijażu.
  5. Zdrowie naszych włosów jest bezpośrednio związane z naszym odżywianiem, to samo dotyczy naszych rzęs. Dodaj do swojej codziennej diety pokarmy bogate w składniki odżywcze, takie jak kwasy tłuszczowe omega-3, witamina A, witamina B5, żelazo i beta-karoten. Udowodniono, że pokarmy takie jak ryby, czosnek i zielone warzywa stymulują wzrost rzęs, a także pokarmy bogate w biotynę, takie jak banany, produkty pełnoziarniste, sardynki i migdały.
  6. Krótki codzienny masaż jest również przydatny, ponieważ stymuluje krążenie krwi. Dzięki olejowi i czystym dłoniom spraw, aby Twoje rzęsy były mini delikatnym masażem, aby wzmocnić ich wzmocnienie.

Tusz do rzęs: historia królowej makijażu

Czy możesz sobie wyobrazić czas, w którym kobiety i mężczyźni nosili tusz do rzęs? a może ostrożnie zbierasz brud i popiół z domu, aby dostać się na twoje rzęsy? a jednak historia tuszu do rzęs, jednego z najbardziej podstawowych produktów naszej kosmetyczki, jest pełna niespodzianek.

Wszystko zaczęło się w starożytnym Egipcie, kiedy około 3400 lat przed Chrystusem mężczyźni i kobiety zaczęli malować rzęsy i okolice oczu dość trudną do przygotowania mieszanką proszku węglowego, wody, miodu, siarczku ołowiu mineralnego, malachitu i.. odchody krokodyla.

Przyczyna;

Teorii jest wiele: inni twierdzą, że wierzyli, że tak odpędzają złe oko i zazdrość całego świata, inni twierdzą, że chcieli chronić oczy przed jasnym światłem, czy to afrodyzjak wzmacniający układ odpornościowy, czy też niegościnnie traktowali wilgotne krawędzie gałki ocznej u owadów, próbując pasożytuje, składając jaja w wilgotnej części powieki.

Chodzić jak Egipcjanin

Niezależnie od prawdy, wnikliwe spojrzenie było przekonujące i wkrótce niektórzy Babilończycy, Grecy i Rzymianie skopiowali ten nawyk. Koncentrując się oczywiście na tym, aby ich wygląd był bogaty i jasny, ale nie wyróżniał się na tle swoich rodaków, ograniczyli wpływ na rzęsy i powieki do zmniejszenia czarnej egipskiej “maski”.

W starożytnym Rzymie Czarne zakrzywione rzęsy stały się modą do tego stopnia, że kiedy nie miały drogiego importowanego Kohla, Panie używały spalonego korka. Posunęli się nawet do dodania antymonu i ołowiu do mieszanek, praktycznie zatruwając Oczy. W tym samym czasie wybuchły skandale, gdy wyciekła informacja, że cesarz malował rzęsy nawet na potrzeby “teatralnych” wystąpień publicznych.

Średniowiecze makijażu;

W średniowieczu malowanie rzęs było zakazane jako oznaka niemoralności, wraz z ogólnym makijażem. Od czasów Cesarstwa Rzymskiego Pliniusz Starszy posunął się tak daleko, że twierdził, że od nadmiaru seksu rzęsy opadają, więc rzęsy cnotliwych ludzi muszą być zdrowe i naturalne. Przewaga chrześcijaństwa wiązała makijaż z prostytucją i zakazywała wszelkich przejawów erotyzmu przede wszystkim z jakimkolwiek rodzajem kobiecości.. wzrost włosów. Tusz do rzęs i napięty wygląd zaczęły kojarzyć się z czarownicami. Z drugiej strony obsesja na punkcie ogromnego czoła jako symbolu czystego piękna sprawiła, że niektóre kobiety w średniowieczu wraz z brwiami pozbyły się rzęs, aby czoło wyglądało na większe.