Alien Skin Exposure 3

Jeżeli miałbym wybrać tylko jeden plugin do efektów, byłby to właśnie AS Exposure 3. Całe szczęście mogę wybrać więcej niż jeden.

Moim skromnym zdaniem AS Exposure 3 - to fantastyczne i kreatywne narzędzie, w którym już fabryczne presety dają bardzo przyjemne rezultaty - zwłaszcza ich nowy zestaw w tej wersji - CINEMA. Ustawienia fabryczne są doskonałym punktem wyjścia do zabawy i zapisywania własnych modyfikacji. Exposure to ponad 500 technik analogowych - przez Polaroidy do Cross Processing a nawet Dagerotypie.

Osobiście stronie od tego typu rzeczy ale Alien Skin wykonał dobrą robotę. Zdaję sobie sprawę, że efekty takie jak cyjanotypia w cyfrowym świecie to raczej pomyłka i nikt tego używał nie będzie - ale szczypta tego pluginu z odrobiną Ps może przynieść bardzo ciekawe rezultaty.

Działa zarówno pod Ps jak i Lightroom 3. Używać z rozwagą.

Powyżej - jedno ze zdjęć częściowo obrobionych przy pomocy Exposure - wydruk na papierze matowym, robi naprawdę przyjemne wrażenie.

Poniżej - z tej samej sesji z Sandrą - wersja czarno-biała. Czarno-Biała jak każda inna można powiedzieć ale w druku (i w powiększeniu) naprawdę widać w wielu ustawieniach dosyć wierne odwzorowanie każdej z technik - częściowo biorę swój pogląd na mocną wiarę - nie znam i nie widziałem wielu tych technik na oczy - jeśli jest inaczej to pocieszające jest to, że efekt jest po prostu na bardzo dobrym poziomie, najlepszym dowodem niech będą ustawiania sepii - sam nie przepadam za tym mocno eksploatowanym efektem - z prostej przyczyny w 90% przypadków jest on zwyczajnie źle zrobiony. Dobrej sepii jednak trudno momentami odmówić uwagi.