Glidecam Pro 2000

"Glidecam 2000 Pro to lekka i wytrzymała konstrukcja ręczna do stabilizacji ruchów kamery. Zdjęcia robione z wykorzystaniem tego systemu są płynne, nawet podczas ekstremalnych warunków zdjęciowych takich jak: wchodzenie lub schodzenie ze schodów, jazda w pociągu czy szybki bieg z kamerą." W zasadzie tak jest jak napisano...Nawet w instrukcji stabilizatora jest mała notatka o postępowaniu krok po kroku zgodnie z instrukcją w celu uniknięcia frustracji. O ile działania "krok po kroku" wydają się logiczne to uniknięcie frustracji w moim przypadku nie było łatwe. Canon 550d + 18-55 z gripem i dwoma bateriami jest na samym dole wagowym glidecama i waży ok 0,8-0,9.

Mała próba w terenie (dosyć nierównym jak widać), z czystej ciekawości postanowiłem wcześniej sprawdzić jak to jest balansować GC w szczerym polu i dokręcać body monetą 50gr. - cóż, kiwa na boki przy szybkim ruchu jak na łajbie - ale biorę to na barki braku doświadczenia.

Glidecam Pro 2000 from Maciej Gralek on Vimeo.

Udało mi się znaleźć 3 dobre źródła video na temat balansowania (na krawędzi) wersja hd sprawia wrażenie zdecydowanie łatwiejszej w użyciu. Pierwszy składa się z dwóch części.

Drugi można zobaczyć na stronie canonflmmakers.com tutaj