Sesja: Błażej Wójcik

  Błażej Wójcik

Błażej, był na moim pierwszym opublikowanym zdjęciu w ogólnopolskiej gazecie, mam je do dzisiaj i dane metadata w pliku mówią, że był to rok 2004. Nie wiem jak do tego doszło, że redakcja dopuściła je do druku - bo muszę przyznać, że ciężko się na nie patrzy. Na swoje usprawiedliwienie mam to, że jedyny mój wspólny mianownik z fotografią w tamtym czasie to posiadanie aparatu (pożyczonego). Ponownie spotkaliśmy się przy okazji w zaprzyjaźnionym studio w Krakowie - Studiologia.

W zasadzie od razu wiedziałem, że muszę Błażeja namówić na szybką sesję i w rzeczy samej była szybka - około 6 zdjęć z czego pierwsze okazało się najlepsze (w moim dotychczasowym mniemaniu). Muszę przyznać, że była to najszybsza sesja jaką udało mi się przeprowadzić. Na zdjęciu powyżej jest druga wersja z innym tłem niż początkowo planowane - pierwszą można zobaczyć na mojej stronie. Kompozycje tego typu to dla mnie często raczej konieczność - zdecydowanie wolę robić takie zdjęcia na miejscu, ale często jest to po prostu niemożliwe.

Poniżej schemat oświetleniowy. Po bokach 2 lampy studyjne 300ws w średnich softboxach z gridem, z przodu tuż nad głową - trochę z lewej strony dodatkowa 300ws w okcie 90cm bez grida. Tylne światła (boczne) ustawione mocniej od główne, które było w zasadzie tylko wypełniające. Dokładnych ustawień nie pamiętam - zbyt szybko to się wydarzyło.

Błażej Wójcik, schemta oświetlenia